SSK Emekli Maaşı Bordrosu Nereden Alınır?SSK Emekli Maaşı Bordrosu Almak için Tıklayınız

E-Devlet E-Bordro Sorgulama ve Alma İşlemleri Nereden Yapılıyor,Maaş bordrosu nereden alınır? Maaş bordroları kanuna göre emekli sandığına bağlı olarak çalışan memurların peşin aldıkları ücretleri gösteren belgedir. Maaş bordroları, eğitim durumlarını ve kademe sistemlerini göz önüne alarak düzenlenir.

Maaş bordrosunu ücret bordrosu ile karıştırmamak gerekir. Çünkü ücret bordrosu çalışanın her ay aldığı brüt ve net maaşı gösteren detaylı bir dökümdür. Aylık olarak alınır ve alındığı aya dair tarih bilgileri dökümanın en üstünde yer alır. Bunun dışında kişinin adı soyadı var ise vergi numarası, kişinin maaşını aldığına dair imzası, SGK sicil numarası, ücret üzerinden yapılan kesintiler ve oranları bulunur. Peki maaş bordrosu nereden alınır?

Maaş bordrosu alma işlemleri

Artık maaş bordrosu almak eskiye göre çok daha kolay. İnternet üzerinden aldığınız maaş miktarınızı yapılan kesintileri net olarak görebiliyorsunuz. Bilindiği üzere memurlar maaşlarını bankalardan almaktadır ve maaşlarına dair yapılan hiçbir detayı görememektedirler.

Çalışanlar maaş bordrolarını Maliye bakanlığı muhasebat genel müdürlüğünden alabilirler. Sitelerindeki e-bordro uygulamasından dökümü direk alıyorsunuz.

Bordro bilgilerinize erişebilmek için T.C kimlik numaranızı, memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı bilmeniz gerekiyor. Gereken bilgilerin ekrana girilmesinden sonra görüntülemek istediğiniz ayı seçiyorsunuz. İstihdam tipi olarak da kadrolu ya da sözleşmeli memur kısmını seçiyorsunuz. Dosyanız excel dosyası olarak bilgisayarınıza iniyor. Ve istediğiniz an çıktısını alabiliyorsunuz.

Normal çalışanlar ise e-devlet uygulaması üzerinden şifreleriyle girerek maaş bordrolarını inceleyebilir ve çıktısını alabilirler.