İdarelerce SGK Borç SorgulamaSGK İdarelerce Borç Sorgulama İşlemi için Tıklayınız

İdarelerce vergi borcu sorgulama nasıl yapılır,SGK İdarelerce Borç Sorgulama işlemlerini nereden yapabilirim? İdarelerce e-borç sorgulama işlemi genellikle tüzel kişileri ilgilendiren bir uygulamadır.Uygulamanın amacı kamu kurumlarının ilgili firmalar üzerind detaylı araştırma yapabilmesine olanak sağlamaktadır.Sistem kişiye özel verilen bir kullanıcı adı ve güvenlik şifresinin girilmesi ile birlikte ilgili firmanın sicil no'su SGK il ve şube bilgilerinin girilmesi ile birlikte firma bilgilerine ulaşma olanağı sağlar.İlgili firmanın sigorta işçi sayısı,işçi listesi,SGK prim ödemeleri,protestolu senetleri gibi bilgilere idarelerce vergi borcu sorgulama sistemi ile ulaşılabilmektedir.

Genellikle bankacılık işlemlerinde uygulanan bu sistem ile usulsüz düzenlemler önlenmektedir.Kredi başvurularında ve girişimcilik işlemlerinde başvurulan idarelere e-borç sorgulama işlemi için www.gib.gov.tr adresine girmek ve ilgili sayfaya ulaşarak belirtilen bölümlere kullanıcı adı ve güğvenlik şifresini girerek giriş yapmak yeterlidir.Açılan sayfada ilgili firma sicil no,SGK il ve şube no girilerek sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir.


SGK İdarelerce Borç Sorgulama Yetki Talep Formu İndirmek için Tıklayınız


ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girdi. İletişim Merkezi çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü;

Soru,
Öneri,
Eleştiri,
İhbar,
Şikâyet,
Başvuru ve taleplerinizi,etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur.

Sosyal Güvenlik Kurumu
Ziyabey Cad. No:6
06520 Balgat/ANKARA
Tel:+(90 312) 207 80 00Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

İletişim Merkezimizde görevli personelin %50’si engelli kişilerden oluşmaktadır.

SGK ANA SAYFA GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ