Ne Zaman Emekli Olabilirim Hizmet DökümüEmeklilik hesaplama nasıl yapılır? Ne zaman emekli olabilirim hesabı için gerekli bilgiler nelerdir? Emeklilik yaşı hesaplama ne ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için sayfamıza bakabilirsiniz.

SGK sigortası olan kişilerin çalıştıkları dönemlerin ardından emeklilik dönemleri başlamaktadır. Kişilerin çalıştıkları süre boyunca SGK için adlarına ödenen primler ile birlikte kişilerin emekli olma hakkı doğarken, emeklilik başvurusu ile birlikte resmen kişiler emekliye ayrılmaktadır. Emekli olmak için gerekli kriterleri öğrenmek için ne zaman emekli olabilirim hesaplama gibi işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Böylece ne zaman emekli olabilirim sorgulamasından emeklilik için doldurmanız gereken prim sayısına kadar tüm bilgiler sorgulamalarınız sonrasında size sunulacaktır.

Ne Zaman Emekli Olabilirsiniz Öğrenmek için Tıklayınız

SGK tarafından oluşturulmuş olan ne zaman emekli olabilirim sorgulama sayfasındaemeklilik yaşı hesaplama işlemini yapmak için yararlanmanız gerekmektedir. İlgili sorgulama sayfasında yer alan prim bilgilerinizi doldurduktan sonra ekranda sonuçlar yer alacaktır. Böylece emeklilik sorgulama işlemleriniz de yapılmış olacaktır.

Emeklilikyaşı hesaplama işlemlerinde sistem tarafından istenen prim bilgilerinizi yanlış girmeniz sonucunda yanlış emeklilik gün sayısı sorgulama yapmış olacağınızdan bilgileriniz kontrol ederek doğru bir şekilde girmeniz yararınıza olacaktır. Tüm sigortalı olan kişilerin yararlanabileceği ilgili hizmet sigorta türlerine göre ayrıldığı için sigorta türünüze göre doğru sigorta sorgulama hizmetini seçmeniz gerekmektedir. Böylece emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Emeklilikyaşı hesaplama konusunda bilgisi olmayan ya da doğru bir şekilde emeklilik sorgulama yapamayan vatandaşların haberdeki adımları takip ederek, önemli uyarılara dikkat etmesi yeterli olacaktır. Böylece kolay bir şekilde emekliliğiniz için gün sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun yanında sorgulama yaptığınızda emeklilik tarihiniz de hesaplanmaktadır. Böylece ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek için de ilgili adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Tüm vatandaşlarınücretsiz bir şekildekullanabileceği hizmetler, internet üzerinden her zaman ulaşılabilir durumdadır. Bu bakımdan istediğiniz zaman ilgili sorgulamaları yaparak bilgi almanız mümkündür.

SGK İletişim Bilgileri

E-Posta istanbulsgim@sgk.gov.tr
Faks (212)243 63 63
Telefon (212)372 10 00
Adres İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ PÜRTELAŞ MAH. MECLİSİ MEBUSAN CD. NO:43 PK:34427 FINDIKLI-BEYOĞLU/İSTANBUL

SGK Genel Müdürlüğü Ana WEB Sayfası için Tıklayınız

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girdi. İletişim Merkezi çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü;

Soru,
Öneri,
Eleştiri,
İhbar,
Şikâyet,
Başvuru ve taleplerinizi,


etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

İletişim Merkezimizde görevli personelin %50’si engelli kişilerden oluşmaktadır.