Şifresiz E Devlet Giriş

Türksat ve Denizbank işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmalar ile internet bankacılığı 'AçıkDeniz' üzerinden de güvenli bir şekilde e-Devlet Kapısı'na giriş yapılabilecek.

Türksat A.Ş.'den yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar, internet bankacılığı uygulamasına giriş yaptıktan sonra üst barda yer alan "e-Devlet Girişi" düğmesine tıklayarak başka bir şifreye ihtiyaç duymadan e-Devlet Kapısı'na giriş yapabilecek.

Hayata geçirilen bu uygulama ile e-Devlet Kapısı şifresi, elektronik imza ve mobil imza kullanarak yapılan e-Devlet Kapısı giriş işlemlerine bir yenisi daha eklenmiş oldu.

SAĞLADIĞI KOLAYLIKLAR

Yeni uygulama ile e-Devlet Kapısı şifresi olmayan kişiler de e-Devlet Kapısı kullanıcısı olabilecek.

Ayrıca AçıkDeniz İnternet Bankacılığı, şifresini unutmuş olan e-Devlet Kapısı kullanıcıları için de yeni bir alternatif giriş kanalı olacak. Söz konusu uygulama üzerinden kapıya giriş yapan ve daha önce şifre almayan kişiler, profil sayfası üzerinden e-Devlet Kapısı şifresi oluşturabilecek. e-Devlet Kapısı girişi için yeni bir alternatif olan uygulama, 7/24 ve ücretsiz olarak şifre edinmeyi de sağlayacak.

Bununla birlikte, Garanti, İş Bankası, Yapıkredi Bankası ile de internet bankacılığı uygulamaları üzerinden e -Devlet Kapısı'na giriş uygulaması çalışmalarında sona yaklaşıldı. Konuyla ilgili hizmet vermek isteyen diğer bankaların talepleri doğrultusunda bu uygulama yaygınlaştırılacak.

E Devlet Giriş için Buraya Tıklayınız