Sosyal Güvenlik Kurumu SGK İlaç Takip Sistemi GirişSGK İlaç Takip Sistemi Sorgulamak için Tıklayınız

Kullandığım ilaçları nasıl öğrenirim,SGK ilaç kullanım süresi sorgulama işlemleri nerden yapılıyor,Emekli sandığı ilaç kullanım süresini öğrenebilir miyim,SGK kullanım süresi dolmamış ilaçlarları görmek istiyorum!

İlaç kutusunun üzerindeki barkodun yanında yer alan (01) ile başlayan kodu başında (01) olmadan Barkod no alanına, (21) ile başlayan kodu başında (21) olmadan Seri no alanına yazınız.

İlaç Takip Sistemi, tüm dünyada uygulanan Takip ve İzleme sisteminin ilaç sektörüne uyarlanmış şeklidir.

Bu sistemle birlikte ürünlerin tedarik ve dağıtım süreçlerinde bulunduğu konumu belirlemek mümkün olmaktadır. Elektronik ürün kodu teknolojisi sayesinde, ürünlerin yani ilaçların, üretim veya ithalatından itibaren tedarik zincirinde gerçekleştirdiği her hareketi izlemek mümkündür. Buna göre her bir ilaç kutusunun üzerine basılan karekodlar sayesinde ürünün giriş ve çıkışı raporlanarak, ürünün son görüldüğü konum, zaman ve durum kaydedilir ve gerçek zamanlı bir veri tabanında saklanır.4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulamalarını aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak yapabilirsiniz.

SGK İlaç Takip Sistemi Sorgulama E Devlet Giriş için Tıklayınız

İlaç Takip Sistemi ayrıca, üretici veya ithalatçı, ecza deposu ve eczanelerden alınan bildirimlerle, geri ödeme kurumlarından alınan satış onayları ile bir ilacın yalnızca bir kez satılmasının kontrolünü yapar ve ülkemizde yaşanan kupür sahteciliğini önler.

Bizimle İletişime Geçin

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Adres :Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No:5 P.K. 06520 Çankaya/ANKARA
Tel: +90 (312) 218 30 00
İTS Yardım Masası
Tel: +90 (312) 218 34 50 - 53