SGK e Devlet Şifresi Değiştirme Nereden Yapılır?E-Devlet şifresi değiştirme E-Devlet sistemi üzerinden yapılır.Bildiğimiz gibi e-devlet uygulamasına birçok giriş yöntemi bulunmakta. Bu yöntemlerden bir tanesi ise e-devlet şifresi yöntemi. E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir? E-devlet şifresi ve T.C. Kimlik numarası ile turkiye.gov.tr’ye girilebilmektedir. Bu yöntemle birçok devlet uygulamasına anında giriş yapıp sorgulama yapabiliyoruz. E-Devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında alınabiliyor. Peki e-devlet şifresiniz kaybolursa, unutursanız ya da değiştirmek isterseniz nasıl olacak? İşte E Devlet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

SGK e Devlet Şifresi Sıfırlamak için Tıklayınız

Birçok hizmeti sorgulatmanıza yarayan e-devlet şifrenizi biliyor fakat değiştirmek istiyorsanız bu sorunun çözümü çok kolay. E devlet şifre değiştirme için öncelikle turkiye.gov.tr’ye girip şifrenizle birlikte giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sitenin en üst bölümünde linkler olacaktır. Bu linklerden “Benim Sayfam” yazana tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” yazan yere tıklayın. Açıklan ekrandan “Ayarlarım ve Şifre İşlemlerim” bölümüne tıklayın. Son olarak ise açılan ekranda “Şifre Değiştir” butonuna tıklayın. Bu sayede e devlet şifre değiştirme ekranına gelmiş olacaksınız. Bu bölümde eski şifrenizi ve yeni şifrenizi (2 kere) yazıp “Kaydet” butonuna basmanız gerekiyor. Artık şifreniz değiştirilmiştir.

E Devlet Şifresini İntermetten Değiştiremedim, Şifremi Nasıl Değiştirilebilirim?

Eğer e-devlet şifrenizi kaybettiyseniz, unuttuysanız e devlet şifre değiştirmek internet ortamından yapılamamaktadır. Bu durumda yapmanız gereken şey bir PTT şubesine giderek durumu bildirmeniz olacaktır. PTT şubesi size 4 TL karşılığında e-devlet şifrenizi verecektir. Böylelikle e devlet şifre değiştirme işlemi tamamlanmış olacak. Bu şifreyle artık her istediğiniz e-devlet uygulamasına giriş yapıp sorgulama yapabilirsiniz.

SGK İletişim Bilgileri

E-Posta istanbulsgim@sgk.gov.tr
Faks (212)243 63 63
Telefon (212)372 10 00
Adres İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ PÜRTELAŞ MAH. MECLİSİ MEBUSAN CD. NO:43 PK:34427 FINDIKLI-BEYOĞLU/İSTANBUL

SGK Genel Müdürlüğü Ana WEB Sayfası için Tıklayınız

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girdi. İletişim Merkezi çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü;

Soru,
Öneri,
Eleştiri,
İhbar,
Şikâyet,
Başvuru ve taleplerinizi,


etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

İletişim Merkezimizde görevli personelin %50’si engelli kişilerden oluşmaktadır.