SGK e-Devlet Şifresini Unuttum! Ne Yapılmalı?E devlet şifresi unutulursa ne yapmak lazım,SGK e-Devlet Şifresini Unuttum Nasıl Alınır?

E Devlet portalına giriş yapmak için gerekli olan şifre PTT üzerinden alınmaktadır. E Devlet girişinde kullanacağınız E Devlet şifresini unuttuğunuzda yapmanız gerekenler için sayfamızın devamını okuyabilirsiniz.

SGK e-Devlet Şifresi ile Sorgulama Yapmak için Tıklayınız

E Devlet portalı, tüm hizmetlerin bir araya geldiği ve vatandaşların da kimlik numarası üzerinden vatandaşlığı ile portal üzerinde üyelik oluşturduğu bir sistemdir. Öyle ki bu portal üyeliğinin ardından kişinin devlet üzerindeki önemli işlemleri telefon ve mail yolu ile vatandaşlara bildirilmektedir. Bu bakımdan devlet ile vatandaşlar arasında online bir köprü kurmayı başaran E Devlet, yoğun ilgi görmektedir.

Sizler de bu hizmetlerden yararlanmak için E Devlet üyeliğinizi almanız yeterli olacaktır. Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların kullanımına sunulmuş olan bu portal, tamamen ücretsiz olduğu gibi ilk sefer alacağınız E Devlet şifresi için ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

E Devlet şifresi almak isteyenlerin bu konuda PTT şubelerinden yararlanması gerekmektedir. Bu şubelere bizzat giderek, kimliğiniz ile birlikte başvuru yapmanız halinde, portala giriş için gerekli olan şifreyi temin edebilirsiniz. Bu bakımdan ilk girişiniz için bu işlemleri yapmanız gerekmektedir. Şifre almak için başka b ir yöntem olmadığı için PTT üzerinden ücreti vermeniz ve şifreyi almanız yeterli olacaktır. Bu işlemlerin ardından ise E Devletportalına giriş yapabilirsiniz.

E Devlet portalını kullanmak isteyenlerin belirledikleri bu şifreyi unutmaması gerekmektedir. Aksi halde sisteme girişleri mümkün olmayacaktır. Şifrelerini unutan kişilerin, şifrelerini tekrar PTT üzerinden alması mümkündür. Fakat bu yöntemde tekrar PTT’ye şifre için ödeme yapılması gerekmektedir. Üstelik alacağınız bu ikinci şifre için daha fazla ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu tür ödeme ve işlemleri yapmak istemeyenlerin ise, E Devletportalına ilk girişlerinden itibaren sistemdeki kişisel bilgilerini doğru bir şekilde girmesi gerekmektedir.

Özellikle telefon ve mail bilgilerini gireceğiniz sistem sayesinde, şifrenizi unutsanız dahi sistem üzerinden tekrar geri almanız mümkündür. Bu sayede hem ücret ödemekten hem de PTT’ye gitmekten kurtulabilirsiniz. Bu bakımdan şifrenizi unuttuktan sonra şifremi unuttum bölümündeki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

SGK İletişim Bilgileri

E-Posta istanbulsgim@sgk.gov.tr
Faks (212)243 63 63
Telefon (212)372 10 00
Adres İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ PÜRTELAŞ MAH. MECLİSİ MEBUSAN CD. NO:43 PK:34427 FINDIKLI-BEYOĞLU/İSTANBUL

SGK Genel Müdürlüğü Ana WEB Sayfası için Tıklayınız

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girdi. İletişim Merkezi çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü;

Soru,
Öneri,
Eleştiri,
İhbar,
Şikâyet,
Başvuru ve taleplerinizi,


etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

İletişim Merkezimizde görevli personelin %50’si engelli kişilerden oluşmaktadır.