SGK Hizmet Dökümü Nereden Alınır?Hizmet Dökümü Nereden, Nasıl Alınır? İnternetten şifresiz olarak hizmet dökümü almak için iki çeşit yol vardır. Bunlardan bir tanesi SGK resmi sitesi aracılığıyla sitemize koymuş olduğumuz T.C. kimlik numarası ile hizmet dökümü sorgulama aracı, diğeri de E-Devlet Kapısı yoluyla yani ( www.turkiye.gov.tr) adresinden hizmet dökümü almak. Biz en basit ve kolay yöntem olan aşağıda bulunan detaylı olarak hizmet dökümü öğrenmek için kullanabileceğiniz aracı öneriyoruz.

SGK Hizmet Dökümü İsimden Sorgulamak için Tıklayınız

Hizmet dökümü alarak ne zaman emekli olabileceğinizi, prim gün sayısını, işe ilk giriş yani sigorta başlangıç tarihinizi, sicil numaranızı, provizyon durumunuzu, sigortanızın düzenli olarak ödenip ödenmediği gibi bir çok bilgiyi edinebilirsiniz. Tüm bu işlemler için ESGM tarafından 2015 verileriyle hazırlanan hizmet dökümü öğrenme aracını kullanabilirsiniz. Aşağıda bulunan 4a, 4b ve 4c için kullanabileceğiniz hizmet dökümü sorgulama aracına TC. kimlik numarası, il, doğum yılı, cilt numarası ve güvenlik kodu alanlarını eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurduktan sonra SORGULAMA butonuna basmanız yeterli olacaktır.

E-Devlet İle Hizmet Dökümü Almak

Şayet şifreli olarak hizmet dökümü öğrenmek istiyorsanız aşağıda bulunan bağlantıdan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-Devlet sayfasına giriş yapmalısınız. Buradan T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra şayet memursanız 4a hizmet dökümü, çifçi ya da kendi işletmeniz varsa 4b hizmet dökümü ya da emekliyseniz 4c hizmet dökümü seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

SGK İletişim Bilgileri

E-Posta istanbulsgim@sgk.gov.tr
Faks (212)243 63 63
Telefon (212)372 10 00
Adres İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ PÜRTELAŞ MAH. MECLİSİ MEBUSAN CD. NO:43 PK:34427 FINDIKLI-BEYOĞLU/İSTANBUL

SGK Genel Müdürlüğü Ana WEB Sayfası için Tıklayınız

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girdi. İletişim Merkezi çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü;

Soru,
Öneri,
Eleştiri,
İhbar,
Şikâyet,
Başvuru ve taleplerinizi,


etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

İletişim Merkezimizde görevli personelin %50’si engelli kişilerden oluşmaktadır.