E-Devlet’ten SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?E-Devlet’ten SGK Hizmet Dökümü Almak için Tıklayınız

SGK hizmet dökümü ile SSK gün ve prim sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. SGK hizmet dökümü nasıl alınır ve SGK hizmet dökümü hakkında detaylı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yöntem ile SGK hizmet dökümü bilgilerinizi öğrenmek için başlangıç aşaması olarak, e-devlet kapısı resmi web adresi olan (www.turkiye.gov.tr) adresine giriş yapınız.

Sosyal Güvenlik Kurumu, internet üzerinden bir takım hizmetlerini sunmaya başlamıştır. SGK'nın her geçen gün daha da artan uygulamalarından bir tanesi de, hizmet dökümü bilgilerinin öğrenilmesi işlemleridir. SGK hizmet dökümü öğrenilmesi işlemleri, iki değişik şekilde yapılabilmektedir. SGK'nın, hizmet dökümü bilgilerinin öğrenilmesi için düzenlemiş olduğu bu yöntemlerden biri, e-devlet kapısına giriş yapılarak ve burada E-Devlet şifresi ile öğrenilen hizmet dökümü bilgilerinin öğrenilmesi işlemleri, diğeri ise ESGM sistemine giriş yapılarak ve burada şifre kullanılmadan yapılan SGK gün sorgulama bilgilerinin öğrenilmesi işlemleridir.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak, bağlı olduğunuz kurumun ne olduğu fark etmeksizin SGK prim bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bu durumda, ister 4A (SSK), ister 4B (BAĞ-KUR) isterseniz de 4C (Emekli Sandığı) kurumuna bağlı olun, bu iki yöntemi kullanabilir ve SGK hizmet dökümü bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Haberimize, bu yöntemlerin nasıl kullanıldığı anlatarak devam edelim. Bu durumda, SGK hizmet dökümü bilgilerinizi öğrenmek için kullanabileceğiniz işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Bir sonraki aşamada burada yeni açılan sayfanın sağ üst tarafında ve sol tarafında olmak üzere iki tarafında da yer alan ve E-Hizmetleradı ile düzenlenmiş olan bölümlerden her hangi birine geliniz.

Daha sonra, yine burada yeni açılan sayfanın sol tarafında yer alan ve harflerin bulunduğu bölümden Sharfini seçiniz.

Bu aşamadan hemen sonra, S harfi ile çıkan seçenekler arasındanSosyal Güvenlik Kurumuseçeneğine geliniz.

Ardındaki aşamada ise, açılan sayfada, SSK (4A), BAĞ-KUR (4B) ve Emekli Sandığı (4C)şeklinde yazan başlıkları göreceksiniz.

Daha sonraki aşamada, düzenlenmiş olan bu kurumlar içinden, kendinizin bağlı olarak çalıştığınız kurumun hizmet dökümünü seçiniz.

Devamındaki aşamada, bu sayfada bulunan, T.C kimlik numarasıvee-Devlet şifresiyazan bölümlerin her birine bilgilerinizi giriniz ve hemen peşinden son aşama olarak, kimlik doğrulama işlemlerinizin yapılması için kişisel bilgilerinizi yine bu sayfada düzenlenmiş olan ilgili alanlara doldurunuz.

E-devlet kapısı üzerinden, e-devlet şifresi ile yapılan SGK hizmet dökümü bilgilerinin öğrenilmesi bu şekilde anlatıldığı gibi kolay ve rahattır. Şimdi de diğer SGK hizmet dökümü bilgisi öğrenme yöntemi olan ESGM sisteminin nasıl kullanılacağını anlatarak haberimize devam edelim.

ESGM kapısı üzerinden şifre kullanılmadan yapılan SGK hizmet dökümü öğrenilmesi işlemleri;

Bu yöntemden yararlanarak hizmet dökümü bilginizi öğrenmek için başlangıç aşaması olarak, esgm.sgk.gov.tradresine giriş yapınız.

Daha sonraki aşamada, burada açılan yeni sayfanın sağ üst bölümünde yer alan ve E-SGK adı ile oluşturulmuş olan bölüme geliniz.

Bir sonraki aşamada, gelmiş olduğunuz bu sayfada, E-Hizmetler adı ile düzenlenmiş olan bir başlık yer almaktadır.

Daha sonra bu işlemin devamında, gelmiş olduğunuz bu başlık altında yer alan ve E-Hizmetler Uygulamasışeklinde yazan alana giriniz.

Ardından, açılan bu yeni sayfada E-Hizmetler Giriş Ekranı adı ile düzenlenmiş olan bir tablo göreceksiniz.

Devamındaki aşamada, bu ekranda karşınıza gelen bu tabloda yer alan T.C seçeneğini işaretleyiniz.

Hemen ardındaki aşamada, karşınıza açılacak olan yeni sayfada yer alan ve T.C Kimlik Numarası, İl, Doğum Yılı, Cilt Numarasıve Güvenlik Kodu şeklinde düzenlenmiş olan bölümleri göreceksiniz.

Daha sonra devamındaki aşamada, bu bölümleri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.

Bir sonraki aşamada, burada gerekli alanları doldurmanızın hemen peşinden, yine bu sayfada yer alan ve Bilgileri Sorgula yazan bölüme tıklayınız.

Hizmet dökümü öğrenilmesi işlemleri için son aşama olarak ise, bu sayfanın üst kısmında yer alan kurumlar arasından, işlem yapmak istediğiniz, yani kendinizin bağlı olduğu kurumu seçiniz ve devamında hizmet dökümü bilgilerinizi öğreniniz.

Haberimizi sonlandırırken,sizlerin de fark ettiği gibi, haberimizde anlattığımız şekilde, yani; ister e-devlet kapısına giriş yaparak ve burada e-devlet şifrenizi kullanarak, isterseniz de, ESGM sistemine giriş yaparak ve burada şifre kullanmadan, hizmet dökümü bilgilerinizi öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır.

SGK İletişim Bilgileri

E-Posta istanbulsgim@sgk.gov.tr
Faks (212)243 63 63
Telefon (212)372 10 00
Adres İSTANBUL SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ PÜRTELAŞ MAH. MECLİSİ MEBUSAN CD. NO:43 PK:34427 FINDIKLI-BEYOĞLU/İSTANBUL

SGK Genel Müdürlüğü Ana WEB Sayfası için Tıklayınız

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girdi. İletişim Merkezi çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü;

Soru,
Öneri,
Eleştiri,
İhbar,
Şikâyet,
Başvuru ve taleplerinizi,


etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

İletişim Merkezimizde görevli personelin %50’si engelli kişilerden oluşmaktadır.